Coś o niebieskim

(W nawiązaniu do wpisu z infografiką o kolorach)
W portalu templatemonster (który jest dla mnie zawsze – nie wiedzieć czemu – najlepszą formą inspiracji) znalazła się bardzo fajna infografika częściowo interaktywna, o kolorze niebieskim na stronach www. Jak się okazuje, tym kolorem (i wieloma jego odcieniami) można całkiem wiele zdziałać.
Warto obejrzeć, chociażby dla sprawdzenia efektu wirującego ołówka :)

Marketing internetowy – jak korzystać?

Jak powszechnie wiadomo żyjemy w dobie Internetu, który zakradł się już niemal do każdej dziedziny gospodarki. W związku z tym firma, która chce utrzymać stabilną pozycję na rynku powinna założyć własną stronę internetową, dzięki której będzie mogła otworzyć się na nową grupę klientów. Oczywiście niezmiernie ważna jest możliwość reklamy, marketingu oraz atrakcyjne promocje, które można organizować za pomocą sieci internetowej. W ten sposób można bowiem wejść na rynek i pokonać konkurencje.

Dlatego też promocje w sklepach internetowych, które obecnie stają się coraz to popularniejsze i zdecydowanie większa liczba osób robi tam swoje zakupy, są tak często wybierane przez internautów z różnych grup wiekowych. Marketing internetowy z dnia na dzień staje się coraz to bardziej agresywny. Codziennie w skrzynkach pocztowych można znaleźć kupony rabatowe, które zachęcają do zakupów po bardzo atrakcyjnych cenach. Ponadto powstają specjalne serwisy, które swoją działalność opierają właściwie na gromadzeniu promocji i przyciąganiu jak największej ilości osób. Taki serwis kuponowy oferuje swoim klientom usługi i produkty po cenach nawet o kilkadziesiąt procent niższych niż w standardowych sklepach.

Jednakże, by akcje marketingowe w Internecie były skuteczne i przynosiły zamierzone efekty należy zadbać o odpowiedni wizerunek firmy. Cały sekret tkwi w tym, aby kupony promocyjne zostały rozesłane do jak największej liczby osób, które prawdopodobnie mogą zostać włączone do grona stałych klientów firmy. W tym celu na stronach internetowych powstają specjalne ankiety, w których nagrodą jest kod rabatowy na zakupy lub usługi w danej firmie. Jest bowiem duże prawdopodobieństwo, że jeśli dana osoba poświęciła swój czas, na to by zdobyć kody rabatowe, to w przyszłości będzie chciała je wykorzystać, a tym samym stanie się klientem firmy. Dlatego też strona internetowa firmy powinna być zarządzana przez specjalistę od marketingu internetowego, który będzie potrafił wykorzystać magię Internetu w celu zwiększenia obrotów firmy.

Pokaz animacji CSS

Wiem że zaczynam być nudny w tym temacie, ale to trzeba zobaczyć, aby wyobrazić sobie możliwości. Google opracował prostą prezentację ukazującą wszystkie podstawowe możliwości animacji i ruchu realizowanego za pomocą HTML5, CSS3 (no i JS, SVG, WebGL). I (prawie) wszystko staje się możliwe… tylko czekać na jakiś profesjonalny edytor takich animacji…

Classic Color

<a href=”http://www official site.classic-color.com”>Kolejna „prosta” witryna, która wiele zyskuje przy przewijaniu… Fajna animacja, w HTML5, CSS3 i JS… W związku z takimi stronami (choć chyba należałoby wymyślić nowe określenie na takie prezentacje multimedialne), bardzo podoba mi się kierunek, w którym podąża sztuka internetowa. :)