Minecraft

Na co dzień nie jestem typem gracza. Poza grami z serii „Cywilizacja” (które uwielbiam i wszystkie części przeszedłem wielokrotnie) i poza sporadycznymi pojedynkami w „Need for speed” z moją Żoną – nie gram w nic i raczej nic mnie do gier nie przyciąga.

Jednak kilka tygodni temu, wiedziony nudą jaka mnie dopadła, i zaciekawiony filmikiem znalezionym na Wykopie (do obejrzenia poniżej), zarejestrowałem się i kupiłem konto do wersji alpha (!) gry Minecraft. Zagrałem i… wsiorbało mnie na całego.

Nigdy wcześniej nie grałem w taką grę. Wydaje się bez sensu – jesteś sam, nie masz przeciwników, masz nieskończoną liczbę żyć… słowem: gra bez celu. Tym, co tak wciąga jest sam świat gry – nieskończony, bardzo urozmaicony, wciąż rozbudowywowany i, co najlepsze – taki, który możesz bez końca eksplorować i rozbudowywać. Klimatu nie da się do końca opisać – jest to po prostu PRZYGODA.
Jak dla mnie rewelka.

Jeśli nie okaże się to słomianym zapałem – ta gra będzie mi towarzyszyć przez jakiś czas. Z Minecraftem związane jest bardzo wiele ciekawostek i możliwości. Przez jakiś czas chciałem założyć specjalny blog, ale po co, jeśli mam ten. :) Zatem założę specjalny tag i być może będę publikował minecraftowe wpisy.

8-bitowe, pikselowe życie w realu

Z (nowej) serii „lubię_to” – pikselowate przedmioty dnia codziennego.

Na początku znalazłem krawat prawdziwego 8-bitowca:

… a do kompletu fajna maska na bal przebierańców:

potem żona podrzuciła mi jeszcze linka z zegarkiem w podobnym stylu:

… a potem połknąłem bakcyla szukałem już sam. Znalazłem wieszak/uchwyt:

… rękawicę kuchenną:

… genialne oprawki okularowe:

… śmietnik (co prawda papierowy, ale wygląda cool):

… pudełko z „bonusami”:

… i nie tylko przedmioty. Rewelacyjny makijaż:

A na koniec akcent ślubny – oryginalne zaproszenie:

…figurki na tort:

… i bukiet ślubny:

… i na dzisiaj to tyle 8-bitowych smaczków.
Więcej już niedługo!

25 narzędzi dla użyteczności stron www

Na blogu Hongicat.com jakiś czas temu znalazłem listę 25 narzędzi poprawiających użyteczność stron internetowych. Przynajmniej połowa z nich jest zdecydowanie warta uwagi. Prawdopodobnie niektóre narzędzia omówię w przyszłości na stronach bloga…

Układ okresowy tagów HTML5

Ciekawy sposób na przedstawienie elementów HTML5 – w postaci układu okresowego pierwiastków tagów zastosowano na stronie joshduck.com/periodic-table.html. Tagi podzielone są na kategorie, a każdy element ma swój opis – widoczny po kliknięciu. Podoba mi się to, świetnie zrobione. :)
Można także przetestować dowolną stronę, dzięki czemu podświetlone zostaną wszystkie elementy html5 na niej użyte.

Znalezione na Wykopie, jak zwykle podczas porannej poniedziałkowej kawy :)