Nowa szata graficzna bloga – zawsze beta

Nowy Subiektyw do tej pory postawiony był na domyślnej grafice WordPressa. Docelowo chciałem wynaleźć w Sieci zadowalający mnie szablon, ale pomimo tysięcy różnych szablonów w Sieci (a może właśnie z tego powodu) – nie umiałem znaleźć „tego jedynego”, dla mnie.  Postanowiłem więc stopniowo modyfikować domyślny layout, tworząc pewnego rodzaju eksperyment.

Już jest nieźle – przede wszystkim powiększyłem szerokość strony i podrasowałem nagłówek i stopkę. Mam też kilka innych pomysłów, które będę aplikował z czasem – so stay tuned ;)

Jeszcze o tworzeniu żałobnych wersji

Jakiś czas temu pisałem o  tworzeniu czarno-białej wersji strony, na przykład na potrzeby żałobnej szaty graficznej witryny.

Ostatnie tragiczne wydarzenia spowodowały m.in., że musiałem w krótkim czasie stworzyć żałobne wersje kilkunastu witryn internetowych, które prowadzę. Okazało się, że opisywana przeze mnie webaplikacja GrayBit nie spełnia moich oczekiwań – jest bardzo powolna i lubi się zawiesić przy większej ilości kodu i grafik.

Dlatego postanowiłem zadziałać i, mimo że programista ze mnei raczej marny, zdołałem napisać sobie prosty skrypt PHP przekształcający w dowolnym pliku wartości kolorów zapisane w formacie #HHH lub #HHHHHH na skalę szarości.

Postanowiłem się nim podzielić, bo może komuś jeszcze się przyda – dlatego przedstawiam pchełkę css2gray.  Enjoy.

(uwaga: css2gray nie rozpoznaje definicji kolorów innych niż podane powyżej – być może inne obsługę innych definicji dodam w terminie późniejszym)