Polskie Pismo Amigowe

Polskie Pismo Amigowe #1 Jako fan i użytkownik komputerów legendarnej marki Amiga, uważam że moim obowiązkiem jest donieść o powstaniu po latach posuchy, w pełni polskiego, papierowego czasopisma o tematyce okołoamigowej.

Jest to magazyn PPA – Polskie Pismo Amigowe, przygotowywany przez redaktorów serwisu PPA.pl.

Mój egzemplarz mam już przed sobą i muszę przyznać, że merytorycznie i pod każdym innym względem prezentuje dość wysoki, jak na pierwszy numer, poziom.

Koszt może nie jest mały – 19zł za 24 kolorowe strony A4, ale nie żałuję tych pieniędzy. Zapraszam do kupna tego numeru, tutaj.

Jaką część Twojej strony widzą użytkownicy?

Browser Size Spece z Google opracowali bardzo proste i na swój sposób genialne w swojej prostocie narzędzie, pokazujące jaki procent użytkowników podanej witryny widzi daną część witryny po jej wczytaniu. Taka wiedza jest bardzo istotna na stronach, w których zmiana położenia kluczowego elementu (na przykład przycisku „Kup teraz”) lub innego typu optymalizacja ułożenia/wielkości elementów strony może znacząco zwiększyć dochody lub współczynnik konwersji.

Idea jest bardzo mało skomplikowana: Na obraz podanej strony nałożony jest wykres-diagram, ilustrujący obszary widziane przez użytkowników korzystających z konkretnych rozdzielczości ekranu i okna przeglądarki.

Może wygląd tego narzędzia nie jest najprzedniejszy, jednak nadrabia funkcjonalnością i jakością informacji, jakich dostarcza.
Adres aplikacji: http://browsersize.googlelabs.com.