Największy darmowy słownik internetowy

Ling.pl Wielu z Was tego serwisu prawdopodobnie nie trzeba przedstawiać, jednak ujednolicenie i upgrade szaty graficznej Ling.pl to bardzo zasobny, podobno największy darmowy słownik internetowy polsko-angielsko-hiszpańsko-włosko-niemiecko-rosyjsko-francuski. Po liftingu działa i wygląda naprawdę dobrze i funkcjonalnie, obsługa jest intuicyjna, a reklamy już nie przeszkadzają jak kiedyś. Polecam – wraz z translatorem Google stanowi znakomity tandem lingwistyczny na miarę (przynajmniej moich) potrzeb.

Przeniesienie bloga z Bloxa na WordPressa

Po wielu przemyśleniach podjąłem decyzję – przenoszę się na WordPressa. Dlaczego? Po prostu ograniczony charakter i brak konfiguracji platformy Blox za bardzo mnie irytuje. Ja chciałbym najlepiej móc wszystko sam. :) Zatem za kilka(naście?) dni jedynym słusznym adresem mojego bloga będzie blog.grx.pl.

Myślałem też, żeby napisać swoją platformę blogową, ale chyba nie stać mnie na poświęcanie kilkunastu (co najmniej) godzin na wyważenie otwartych drzwi.

Aktualnie największym problemem jest: Jak bezboleśnie przenieść wszystkie wpisy wraz z ilustracjami, osadzonymi obiektami i komentarzami do nowej platformy, oczywiście z zachowaniem dat i chronologii? Jak na razie pobieżnie przejrzałem Sieć w poszukiwaniu automatycznego rozwiązania i … fiasko. Jeszcze poszukam, ale przeczuwam że w końcu sam napiszę sobie skrypt który to zrobi.

Chciałbym zachować też layout, ale z tym nie powinno już być żadnych problemów. W końcu mam czarny brązowy pas w CSS. :)

A na razie od kilku dni męczy mnie grypa… Fervex rulez. :)