Gdy masz problem z CSSem

Projektując nowoczesną witrynę w CSS, często natrafia się jednak na problemy, niedogodności, lub – najczęściej – na swoją własną niewiedzę/nieumiejętność. Wtedy sięga się do tutoriali.
Dla mnie, do niedawna takim miejscem, gdzie znajdowałem odpowiedzi na (prawie) wszystkie CSSowe pytania, był (zamknięty już niestety) blog Perfection or Vanity Riddle’a. Kilkanaście dni temu odkryłem jednak lepszą skarbnicę wiedzy CSSowej – zbiór linków na aComment.net. To naprawdę dobry resource – z takimi tutkami kolumnowe laye, fajne ostylowanie, efekty, przezroczystość, zaokrąglone rogi, wszelkie CSSSowe hacki i tricki to kaszka z mlekiem. Polecam.

Oryginalna witryna

webleeddesign.comStrona WebleedDesign.com jest przykładem witryny oryginalnej. Nie dlatego, że jest jednym wielkim, ciężkim flashem z milionem cukierkowych efektów – bo nie jest. Ani dlatego, że zawiera niesamowite treści (chociaż jest ciekawa także merytorycznie – przynajmniej dla mnie). Jest oryginalna z powodu nietuzinkowego wykorzystania prostych technologii, znanych wszystkim. Wejdź na tę stronę i przewijaj w dół. Mnie ten efekt powalił na kolana. Po raz kolejny przekonałem się, że 90% sukcesu – to sam pomysł.

Powrót

Po około dwóch miesiącach milczenia – powracam. Wejścia na bloga nieco spadły – to zrozumiałe. Mam nadzieję, że choć część z Was zachowała do Subiektywa linki/subskrypcję RSS. Mam pomysły na kilka fajnych nowych wpisów, myślę więc, że będzie warto. Specyfika bloga (piszę błędnie bo „blogu” brzmi dla mnie pokracznie) się nie zmienia – dalej opisywał będę głównie narzędzia on-line i rozwiązania dla webmasterów. Przeplatał to będę z wysublimowaną rozrywką. Postaram się nie rozwlekać i pisać konkretnie. W końcu będę trzymał się głównej zasady – piszę tego bloga dla siebie, aby zebrać w jednym miejscu linki i opis do narzędzi, z których często korzystam podczas projektowania/tworzenia/wdrażania WWW. Za chwilę więc dodam kolejny wpis „na temat”. Zapraszam.