Eksplorujemy FireFoxa

RudzielecTo że Ognisty Lisek posiada wiele przydatnych funkcji, to wie każdy kto używa tego programu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego że FF posiada bardzo wiele funkcji ukrytych, niewidocznych na pierwszy rzut oka. Dodatkowo rozszerzenia i pluginy zwiększają użyteczność Rudzielca do granic prawie nieskończonych. Wiele takich fajnych ciekawostek, ustawień i opisów rozszerzeń FF opisał Ajantis na Tech-o-tropii w tym wpisie. Zapraszam – sam przeczytałem przynajmniej po to żeby się więcej nauczyć o jednym z moich głównych narzędzi.

Sam popełniłem kiedyś też wpis o rozszerzeniach w FF jakich używam oraz o tym, co można z FF zrobić. To tak dla uzupełnienia :)

Rymowanie

W październiku ubiegłego roku opisałem chałupniczy sposób na znalezienie dobrego rymu do danego słowa. A dziś znalazłem w Sieci aplikację Rymer która służy do odnajdywania właśnie słów rymujących się. „Obecnie skrypt wyszukuje rymy: dokładne i niedokładne do słów dwu i więcej sylabowych, jednak prace nad wyszukiwarką będą jeszcze trwały. […] W trakcie przygotowania jest kilkutysięczny zbiór wyrażeń, które wejdą w skłąd słownika wyrażeń i będą pokazywane jako rymy kombinowane.”.

„Znaleziono 828 rymów do słowa subiektyw.” :)