<autoreklama>
Rewolucyjne Witryny Internetowe tani CMS szablony dla stron www retusz zdjec
</autoreklama>

Archiwum z Lipiec 2007

Eksplorujemy FireFoxa

czwartek, 19 Lipiec 2007

RudzielecTo że Ognisty Lisek posiada wiele przydatnych funkcji, to wie każdy kto używa tego programu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego że FF posiada bardzo wiele funkcji ukrytych, niewidocznych na pierwszy rzut oka. Dodatkowo rozszerzenia i pluginy zwiększają użyteczność Rudzielca do granic prawie nieskończonych. Wiele takich fajnych ciekawostek, ustawień i opisów rozszerzeń FF opisał Ajantis na Tech-o-tropii w tym wpisie. Zapraszam – sam przeczytałem przynajmniej po to żeby się więcej nauczyć o jednym z moich głównych narzędzi.

Sam popełniłem kiedyś też wpis o rozszerzeniach w FF jakich używam oraz o tym, co można z FF zrobić. To tak dla uzupełnienia :)

Tester wyrażeń regularnych

wtorek, 17 Lipiec 2007
Wyrażenia regularne zawsze były dla mnie czarną magią. Jednocześnie czasami bardzo się przydają, ale napisanie skomplikowanego „wyszukiwacza” trwa u mnie czasem kilka godzin. Prawdopodobnie następnym razem REGex TESTER bardzo mi pomoże.

Rymowanie

piątek, 13 Lipiec 2007

W październiku ubiegłego roku opisałem chałupniczy sposób na znalezienie dobrego rymu do danego słowa. A dziś znalazłem w Sieci aplikację Rymer która służy do odnajdywania właśnie słów rymujących się. „Obecnie skrypt wyszukuje rymy: dokładne i niedokładne do słów dwu i więcej sylabowych, jednak prace nad wyszukiwarką będą jeszcze trwały. […] W trakcie przygotowania jest kilkutysięczny zbiór wyrażeń, które wejdą w skłąd słownika wyrażeń i będą pokazywane jako rymy kombinowane.”.

„Znaleziono 828 rymów do słowa subiektyw.” :)

Pingdom tools

wtorek, 3 Lipiec 2007
Pingdom ToolsPingdom Tools to narzędzie analizujące podaną witrynę pod kątem czasów wczytywania się jej elementów. Można też mierzyć ping i traceroute, a wyniki obliczeń sortować i filtrować na różne sposoby. Słowem – narzędzie może być bardzo przydatne do optymalizacji strony.