15 dobrych gier logicznych on-line

Dawno nie było czegoś z rozrywki, postanowiłem więc wylistować moje ulubione gry logiczne on-line, którymi się relaksuję w przerwach w pracy :) Po niewielkiej selekcji wyszło 15 sztuk (kolejność przypadkowa):

3D Logic
3D Logic
Splash back
Splash back
Gems - Hexic Revisited
Gems
Plumber 2
Plumber 2
Q-lympics
Q-lympics
Q-lympics 2
Q-lympics 2
Virus 3
Virus 3
Planarity
Planarity
Acno's Energizer
Acno’s Energizer
XRaye
XRaye
Yellow out
Yellow out
Bloxorz
Bloxorz
Proximity
Proximity
Quad
Quad
Orbox
Orbox

Znacie jeszcze jakieś dobre gry logiczne on-line?

Wyszukiwarka ikon

Jak wiadomo, dobra ikonka jest czasem bardziej niż potrzebna, nie tylko w designie.
Iconlet Oto Iconlet, wyszukiwarka ikon. Możemy wyszukiwać ikonki po nazwie, rozmiarze (w pikselach), formacie oraz licencji (przydatne gdy potrzebujemy czegoś freeware). Mimo że wyszukiwarka (jeśli wierzyć licznikowi) oferuje prawie 50 tysięcy ikon, czasem trzeba wpisać jeden z kilku angielskich synonimów aby odnaleźć interesującą graficzkę.

Safari dla Windows

Safari Popularna Macowa przeglądarka (czwarta pod względem popularności: za IE, FF i Operą) o nazwie Safari – jest dostępna od teraz także w wersji dla Windowsa. Co prawda w wersji beta (a więc wybaczamy niestabilność oraz drobne błędy), ale sam fakt powoduje radość – teraz żeby przetestować wygląd strony pod Safari nie będzie już się trzeba tak gimnastykować…

IE NetRenderer

Kiedyś już pisałem o narzędziach robiących screenshoty witryn pod różnymi przeglądarkami. Takie narzędzia pomocne są szczególnie tym, którzy chcą stworzyć stronę wyglądającą tak samo pod różnymi browserami, ale nie mają do nich dostępu.

IE NetRenderer Wczoraj grxmrx podrzucił mi link do narzędzia o nazwie NetRenderer. Co prawda NetRenderer robi screenshoty tylko jako IE, ale za to we wszystkich ‚kluczowych’ wersjach 5.5, 6 i 7 a także (i to jest najlepsze) potrafi stworzyć obrazki które są wynikiem nałożenia na siebie zdjęć stron z przeglądarek IE 6 i 7 przez co można w bardzo prosty sposób wyłapać różnice w wyglądzie badanej strony wyświetlanej na tych dwóch browserach. Rzecz iście przydatna :)

Listamatic

Listamatic Tak to już jest, że szukając czegoś wielce potrzebnego w danej chwili, znajdujemy coś co było wielce potrzebne wczoraj (ale już nie jest). W myśl tej reguły, dziś szukałem pewnych rozwiązań javascriptowych, a przypadkiem wpadłem na stronkę o adresie css.maxdesign.com.au, na której autor umieścił spis chyba wszelkich metod css na poskromienie list, selectów i floatów jakich uzywałeś(aś) i będziesz używał(a). Wszystko oparte na łatwych przykładach i wyjaśnione bardzo przejrzyście. Nic tylko korzystać :) Tylko szkoda że nie miałem tego pod ręką wczoraj…

17 przydatnych narzędzi kolorystycznych on-line

… czyli rozszerzenie mojego styczniowego wpisu o tytule „Kolorowe narzędzia„. Linków tego typu trochę mi przybyło, postanowiłem je więc razem wylistować w jednym poście.

Kilka ostatnich pozycji jest ciekawostkami lub narzędziami „z przymrużeniem oka”… W każdym razie na pewno kliknąć warto :)