My Cool Button

My Cool Button Na Wykopie co prawda ten link nie został doceniony (czytaj: nie wszedł na stronę główną), ale uważam że tutaj powinien zagościć. A mamy do czynienia z on-line’owym generatorem cukierkowych przycisków w stylu web2.0. Rzecz dość fajna: ustala się kolory, rozmiary, czcionkę, można wstawić swoją ikonkę… brakuje jednak pozycjonowania elementów (szczególnie pionowe centrowanie nie jest dobrze rozwiązane) oraz automatycznego odświeżania wyniku… no ale narzędzie jest przydatne, chociażby do generowania pustych buttonów, na które potem naniesiemy grafikę „ręcznie”.

Panta Deusz Lorem Ipsum (i nowomowa)

Panta Deusz Każdy wie czym Lipsum.com jest :) Lecz nie każdy wie, że istnieje narzędzie Lipsum.pl, dzięki któremu możemy wygenerować tekst wypełniający layout – nie tylko łaciński Lorem Ipsum, ale także nowomowę oraz tekst złożony z fragmentów Pana Tadeusza, rozpraw Kanta, lub nawet tekst pisany cyrylicą (nie mam pojęcia o czym ;)). Narzędzie jest przydatne, wygodne i nowocześnie zaprojektowane. Podoba mi się :)

Generator losowego tekstu dla katalogów presell

Jako że wiadomo iż katalogi typu qlweb i podobne, są przez Google wycięte, od pewnego czasu pozycjonuję swoje strony głównie poprzez dodawanie wpisów do tzw. ‚Precli’. Okazało się jednak, że ręczne generowanie unikalnych tekstów dla każdego z takich katalogów jest trudne i czasochłonne.

Precel - random text generator

Zaprogramowałem więc coś co nazwałem „Precel” – proste narzędzie on-line generujące tekst na podstawie losowania jednego z trzech wariantów każdego zdania. A zdań może być do 20, co daje około 8000 kombinacji. I to działa – co prawda wpisywanie wariantów zdań jest strasznie czasochłonne i żmudne, ale później dodaje się wpisy bardzo szybko i sprawnie. Przynajmniej mi to narzędzie bardzo pomaga, więc postanowiłem je upublicznić. Korzystać można za free, po rejestracji (wymagane podanie e-maila i kliknięcie w link aktywacyjny). Zapraszam także do bugreportów i życzeń i zażaleń :)

Coś z polityki, bo zdzierżyć nie mogę…

To nie jest blog polityczny, ale mną nosi. Dzisiaj rano dowiedziałem się że TK odrzucił ustawę lustracyjną i zmieszał ją z błotem. I dobrze zrobił. Nie mogę przeżyć tylko tego, że ludzie trzymający władzę, którzy powinni Konstytucję mieć w małym paluszku (w końcu to ustawa zasadnicza – fundament fundamentów!), znać ją na wyrywki o wszystkich porach dnia i nocy – Ci właśnie ludzie nie tylko projektują ustawę (nieistotne czego dotyczy) aż w tak znacznym stopniu niezgodną z Konstytucją, nie tylko ją przegłosowują i wprowadzają w życie, ale egzekwują kary za niezłożenie orzeczenia lustracyjnego. To mi się w głowie nie mieści. Jeśli takie coś przechodzi i dopiero TK (z dużymi problemami i wobec szantażu osób ustawie lustracyjnej orędujących) zahamowuje tą chorą akcję lustracyjną, to w Polsce zdarzyć może się już naprawdę wszystko, bez wyjątków. Masakra. I jak tu nawet próbować być dumnym z tego kraju, jak próbować byc patriotą?