<autoreklama>
Rewolucyjne Witryny Internetowe tani CMS szablony dla stron www retusz zdjec
</autoreklama>

Archiwum z Luty 2007

Jak działa LSD?

niedziela, 18 Luty 2007

Wpływ LSD Wpadłem na artykuł dobrze opisujący i obrazujący działanie LSD na postrzeganie.
Wszystko opiera się na eksperymencie, w którym rysownik po podaniu narkotyku szkicuje jedną twarz co jakiś odstęp czasu… Niektóre obrazki (oraz komentarze „ochotnika”) są niesamowite. Przeraża mnie to, interesuje, ciekawi i zdumiewa jednocześnie.

Konwersja win/iso/utf w php

piątek, 16 Luty 2007
Jako że programistą nie jestem, pewnych rzeczy nie mam w głowie. Co jakiś czas tego szukam. Kilka dni temu znalazłem. Zapisuję tutaj, żeby mi się już nie zgubiło :)
Oto skrypty php konwertujące tablicę znaków pomiędzy formatami Windows-1250, UTF8 oraz ISO-8859-2. Na pewno się kiedyś przyda :)

Webmasterski sen :)

sobota, 10 Luty 2007

W przeciwieństwie do wielu moich snów, ten pasuje trochę do tematyki bloga :)

Szedłem sobie przez Pl. Grunwaldzki we Wrocławiu, aż tu nagle niebo zasłonił potężny statek kosmiczny (rodem z Dnia Niepodległości, tylko bardziej kanciasty (przypuszczam że moja wyobraźnia zaczerpnęła go z serialu BattleStar Galactica)). Po chwili spod tego olbrzyma oderwała się mała kulka z pojedynczym śmigłem (wyglądało to jak piłka z „noskiem” – nasionkiem klonu) i wylądowała na Ziemi. Właz otwierał się powoli, a wszyscy czekali ze zniecierpliwieniem, aby zobaczyć, jak wyglądają ufole. Niestety ufole wyglądali dokładnie jak ludzie (fakt, tu moja wyobraźnia się nie popisała) – po prostu dwaj panowie w sweterkach (wpływ Konona? ;P).
Oczywiście zostałem przedstawicielem Ziemian (w końcu to mój sen, nie?) i poszedłem z nimi gadać :).
Okazało się że przybysze chcieli nas ostrzec przed wielkim niebezpieczeństwem – musieliśmy jak najszybciej zaprzestać używać języka PHP. Język PHP bowiem uzyskuje rozproszoną w Internecie świadomość i kiedyś znienacka może zniszczyć całą Ziemię (ufole mówili że obserwowali już podobne akcje na innych planetach (na jednej świadomość uzyskał Ruby). Trochę mnie to przeraziło (w końcu, m.in. z PHP żyję), ale bez problemu zadzwoniłem na policję i wyjaśniłem sprawę (we śnie też to trochę naiwnie wyglądało…) i od tego momentu na Świecie już nie używano języka PHP :)
W zamian za moją przysługę każdy Ziemianin dostał od ufoli jakiś technologiczny bajer :) Mi się też dostał fajny gadżet – śpiwór, w którym była nieważkość (tzn. w jego środku wisiało się w powietrzu i było bardzo wygodnie). A że właśnie spadł śnieg, poszedłem pozjeżdżać w tym śpiworze z górki ;)

Niby za dużo siedzę przy kompie w pracy, ale dla takich snów warto – nawet nie podejrzewałem siebie o takie ścieżki myślowe… Zaraz idę spać, czekam na sequela :)

EM Calculator

czwartek, 8 Luty 2007

Em Calculator Aż dziwne że wcześniej nie wiedziałem o istnieniu tej aplikacji – dopiero wczoraj odkryłem ją poprzez Wykop oczywiście :) A mowa o Em Calculatorskrypcie on-line przeliczającym jednostki miar: z px na em. Każdy kto bawi się w CSS od razu wie jak bardzo może się to przydać. A autorem skryptu jest Riddle :)

Darmowe (i nie) szablony WWW

wtorek, 6 Luty 2007

Prawie każdy zna serwisy takie jak templatemonster.com, 4templates.com lub podobne, będąc na których doświadczamy opadu szczęki zarówno patrząc na projekty, jak i na ich ceny ;). Istnieją jednak serwisy z darmowymi szablonami. Wpisanie w Google „free web templates” nic nie da – komercyjne firmy sprzedające szablony, wystawiają kilka za darmo aby zwabić klientów.
A na tej stronie znajdziemy sporo darmowych szablonów na licencji CC, niektóre naprawdę czaderskie :)