<autoreklama>
Rewolucyjne Witryny Internetowe tani CMS szablony dla stron www retusz zdjec
</autoreklama>

Archiwum z Styczeń 2007

Tajemnice AdSense

poniedziałek, 29 Styczeń 2007

U Belloisa leży jego art o rzekomych tajemnicach AdSense. Artykuł dobry – rzeczowy i obiektywny. Tak to właśnie działa (tzn. korzystanie z AdSense). Polecam :)

Łebdwazerówki

sobota, 27 Styczeń 2007

Web2.0 Na AntyWebie jest spis polskich serwisów Web2.0.
A na Bullseye’u jest spis serwisów video.

Kto by pomyślał że aż tyle tego się namnożyło? …

mintAjax

poniedziałek, 22 Styczeń 2007

mintAjax Prosta i łatwa w obsłudze biblioteka z funkcjonalnością AJAXa oraz zaawansowanego JS.Na razie nigdzie nie stosowałem, tylko się trochę nią pobawiłem. Naprawdę fajna rzecz :)
Na uwagę zasługuje też dział Przewodnik, w którym można świetnie zorientować się co to cudeńko potrafi.

Metronom On-line

sobota, 20 Styczeń 2007

Metronom Jako że trochę sobie muzykuję, potrzebuję czasem poćwiczyć. Ostatnio w Sieci znalazłem przydatne dla mnie narzędzie – pod (w gruncie rzeczy wiele mówiącym) adresem metronomeonline.com znajduje się aplikacja flash symulująca wystarczająco zaawansowany, dość fajnie zrobiony i dokładny metronom (plus funkcja emisji dźwięku podstawowego A440) we flashu.

53 techniki CSS bez których nie przeżyjesz

sobota, 20 Styczeń 2007

Dziś na Wykopie pojawił się link do świetnego artykułu, w którym autor zebrał 53 techniki wykonywania przeróżnych uprzyjemniaczy życia za pomocą styli CSS (wraz z linkami do gotowych rozwiązań).
Nie mogę się powstrzymać przed zalinkowaniem tego artykułu tutaj – to naprawdę świetny resource dla wszelkich webdeveloperów.

Button Maker

czwartek, 18 Styczeń 2007

Button Maker W Sieci modne są mikro-buttony tego typu. Co prawda można usiąść do ulubionego programu graficznego i stworzyć taki (a nawet animowany) w kilka chwil, ale jeśli ktoś nie ma czasu lub umiejętności, może skorzystać z tego generatora.

Jak stworzyć dobry, nowoczesny layout?

środa, 17 Styczeń 2007

Na takie pytanie odpowiada ten artykuł. Fajne jest to, że autor opisał w nim zastosowanie wszystkich najbardziej znanych hacków CSS oraz przykłady ułożenia layoutów razem z przykładami. Dobre :)

Mój pierwszy darmowy szablon

środa, 17 Styczeń 2007

Postanowiłem że – co tu dużo ukrywać – głównie w celu zwiększenia liczby odwiedzin mojego portfolio oraz liczby linków do niego prowadzących – będę co jakiś czas upubliczniał pełną wersję jakiegoś szablonu WWW mojego autorstwa. Oto pierwszy:

Projekt Więcej (już niedługo) na szablony.grx.pl.

Bluesfear Worm

sobota, 13 Styczeń 2007

Pod tym adresem jest ciekawa rzecz :) – Jeden okropnie długi obrazek, sklejony z kilkudziesięciu mniejszych, stworzonych przez różnych autorów, z tym że każdy następny obrazek jest powiązany z poprzednim, więc tworzy się taka taśma ilustracji wtopionych jedna w drugą… Nazwałbym to cybernetycznym graffiti :) Jeśli czujesz się na siłach, możesz sam(a) dorysować kolejny kawałek. (UWAGA, kliknięcie na link powoduje otwarcie dokumentu z wieloma obrazkami, co u niektórych może „zamulić” system).
Takie nowatorskie eksperymenty bardzo mi się podobają :)
Bluesfear Ten wpis bardzo długo leżał w draftsach. Całkowicie o nim zapomniałem :) A jako że trochę się postarzał (i jako że obiecałem sobie wzbogacać wpisy o ilustracje), postanowiłem zrobić screenshota tej strony (w momencie robienia screena szerokość łączna tej grafiki wynosiła prawie 33000px!). Wynik widać powyżej, hyhy :)

Dobry programista dla e-biznesu

czwartek, 11 Styczeń 2007

Shrew popełniła dziś (jak sądzę dzięki przemyśleniom wynikającym z jakichś, prawdopodobnie nie do końca pozytywnych, wydarzeń) interesujący wpis, w którym opisuje programistę idealnego dla programowania rozwiązań e-biznesowych. I ma dużo racji.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są rzeczy trudne i drogie
True :)

PageFlip

czwartek, 11 Styczeń 2007

PageFlip 2.2 Flashowe rozwiązanie (link na obrazku obok) świetne do prezentacji np. katalogu produktów. Symuluje książkę – kartki przewraca się prawie tak naturalnie jak w prawdziwej książce. Na kartkach mogą być animacje lub nawet aplikacje (w ActionScript) lub strony WWW, a same kartki mogą byc przezroczyste. No i można je wyrywać :) Najlepsze jednak jest to że ta prezentacja ma status openSource!
I niech mi ktoś jeszcze powie że flash nie jest efektowny.

Szablon WWW – "Green Tech"

wtorek, 9 Styczeń 2007

Stwierdziłem że będę się tutaj co jakiś czas chwalił moimi co lepszymi dziełkami ;) Zatem dziś zaczynam:

Projekt Więcej na GRX.pl lub na Pomysl.com

Opera, FF2, IE6 i IE7 w jednym stali domu

piątek, 5 Styczeń 2007

IE Stanadalone… czyli pakiet przeglądarek do testowania witryn WWW. O ile ze współżyciem pierwszych trzech nie ma problemów, to istnienie Internet Explodera w wersji 6 i 7 w jednym systemie stanowi już pewien problem wykonawczy. Z pomocą przychodzi pakiecik IE7_standalone który ściąga i instaluje siódemkę niezależnie od istnienia szóstki, będącej już w systemie. Tego mi było trzeba:)

Teraz w moim XP mam Operę 9, FireFoxa 2, Explodera 6 i Explodera 7 :) Jeszcze Safari by się przydał, ale marudził narazie nie będę (o MacBooku marzę od dawna…) ;)

BTW. Cała akcja dzięki temu wątkowi na forum MI/IM.

Kolorowe narzędzia

piątek, 5 Styczeń 2007

Color Scheme GeneratorPodczas tworzenia layoutu czasem bywa tak, że masz już jeden lub dwa kolory, które „grają”, ale czegoś jeszcze brakuje…
Oto Color Scheme Generator 2. Świetne narzędzie dostępne on-line w każdej chwili, gdy musisz określić kolorystykę dla nowego projektu graficznego.

Jeszcze kilka przydatnych narzędzi kolorystycznych w Sieci: Colorschemer, 4096 Color Wheel, Unsafe Colormatch, Color Toy, Kuler. I, aby wypełnić temat: Wszystko o teorii koloru. Miłej lektury :)

edit: jeszcze tu: www.colorjack.com/sphere :)

AmigaOS 4

środa, 3 Styczeń 2007

Pamiętasz Amigę? Amigę 500, 600, może 1200? Mnóstwo gier, zabawy, pierwszy kontakt z komuterem?
Ja pamiętam.

Moją pierwszą maszyną była właśnie Amiga. Amiga 500. Potem przesiadłem się na Amigę 1200 z dopalaczem, a jeszcze potem… cóż: życie spowodowało że pracuję na pececie. Jednak w głębi duszy jestem wciąż Amigowcem, śledzę newsy, a nawet pomagam prowadzić Polski Portal Amigowy.
Amiga Rulez! Amiga jako marka, komputer i system operacyjny od wielu lat (czyt. od upadku firmy Commodore) istnieje właściwie tylko w podziemiu. Fanów Amigi nie jest już wielu (w Polsce około tysiąca osób), a sprzęt, system operacyjny i oprogramowanie prawie się nie rozwija. Jednak w święta 2006r zabłysło światełko nadziei: Została wydana nowa, pełna wersja systemu operacyjnego AmigaOS 4.0. System został przeniesiony pod procki PPC i chociaż nie ma dla niego dedykowanego sprzętu, zapowiedzi są emocjonujące.

Po prostu się cieszę :)

Zapraszam na Polski Portal Amigowy po więcej szczegółów :) Ci którym angielski nie jest obcy, przeczytać też mogą ten artykuł, w którym autor opowiada, co się dzieje z Amigą teraz, co się działo z Amigą wcześniej oraz co się z Amigą stanie w przyszłości.

Akty

wtorek, 2 Styczeń 2007

Na tej rosyjskiej stronie znajdziecie sporą serię aktów fotograficznych niejakiego Wacława Wantucha.
Zdjęcia są co najmniej ciekawe. Momentami trzeba uruchomić wyobraźnię, aby domyślić się, jakie to splecione części ciała przedstawia foto :)

Przezroczystość w CSS

poniedziałek, 1 Styczeń 2007

Riddle w 17. numerze maga Art & Design napisał, jak sam to określił na swoim blogu, kompleksowy artykuł dotyczący wszelkich przezroczystości stosowanych na stronach WWW. Smaczny kąsek na nowy rok:)