<autoreklama>
Rewolucyjne Witryny Internetowe tani CMS szablony dla stron www retusz zdjec
</autoreklama>

Archiwum z Grudzień 2006

Before Mankind: kosmiczne tapetki Grega Martina

niedziela, 31 Grudzień 2006

Kosmiczne tapety [ Zanim zapomnę: Najlepszego jutrzejszego – dwa tysiące siódmego :) ]

Przeglądając Sieć w poszukiwaniu różnych tymczasowo potrzebnych rzeczy, natknąłem się na bardzo fajny zbiór tapet o tematyce sf-kosmologicznej i nie tylko. Niektóre rządzą. Smacznego :)

Generator szkieletu layoutów kolumnowych

poniedziałek, 25 Grudzień 2006

Dla tych, którzy zawiłości tworzenia w CSS layoutów kolumnowych jeszcze nie do końca pojęli (czyli dla mnie też); taka stronka :)

Google Adsense – 9 mitów i faktów (i modyfikacja zasad)

sobota, 23 Grudzień 2006

O tutaj. Z wieloma z przytoczonych w rzeczonym artykule stwierdzeń nie zgadzam się całkowicie, ale mimo to postanowiłem wrzucić na Subiektyw.
Bajdełej: Ostatnio Adsense (ku niepocieszeniu większości) zabroniło pewnych dość lukratywnych ułożeń reklam na witrynach. Więcej tu.

Co chciałbyś zrobić ze swoim FireFoxem?

środa, 20 Grudzień 2006

Niemal wszystko jest możliwe :) Pomyśl, co chciałbyś robić, a potem zajrzyj tutaj i ściągnij rozszerzenie, które Twojemu FireFoxowi to umożliwi :)

Ruby

wtorek, 19 Grudzień 2006

Try Ruby W ciągu ostatniego roku obserwuję w Sieci wzrost zainteresowania tym hiperobiektowym (wszystko jest obiektem) językiem programowania. Nie byłem nim zainteresowany (bo przecież PHP świetnie realizuje moje wszystkie projekty), aż do andrzejkowej rozmowy z programistą „siedzącym” w Rubym. Poszperałem trochę po Sieci i znalazłem taką stronkę, dzięki której w 15 minut polubiłem język Ruby. Ten język jest po prostu ludzki ;) Zajrzyj też na rubyonrails.org.

Czyściciel CSSów

niedziela, 17 Grudzień 2006

CleanCSS to proste narzędzie, które doceni każdy, kto musiał poprawiać kod CSS po jakimś bałaganiarzu (tak jak ja dzisiaj)

Komiksy Epsilon

sobota, 16 Grudzień 2006

Pod adresem http://www.evil.pl/~epsilon/ znalazłem trafiający w mój wysublimowany (?) humor komiks :) Może trafi też w Twój wysublimowany (?) humor? ;) Zapraszam

BTW zauważyłem że na domenie evil.pl znajduje się dużo serwisów ludzi twórczych i jednocześnie dalej ludzi ;) Będę eksplorował :)

Ile powinienem zarabiać?

sobota, 16 Grudzień 2006

Na Blogu formalski.blox.pl jest Ciekawy artykuł, nad którego zalinkowaniem na Subiektywie zastanawiałem się od jakiegoś czasu. A niech tam. Tyle tylko, że nijak to się nie ma do rzeczywistości. Art mówi nam, freelancerom, na jakich zasadach powinni wyceniać swoje projekty. Warto poczytać także komentarze (zauważyłem że często z komentarzy można więcej się dowiedzieć, niż z artykułu który komentują).

FireBug

środa, 6 Grudzień 2006

U Riddle’a przeczytałem post o pewnym rozszerzeniu do Firefoxa. Postanowiłem je sprawdzić. Teraz, po kilku godzinach pracy i zabawy, stwierdzam, że FireBug dla każdego webmastera jest wręcz obowiązkowy. Rzecz genialna w swojej prostocie i intuicyjności. Skraca czas testowania i tworzenia witryn do minimum. Razem z Firefoxem i toolbarem WebDeveloper tworzy chyba najlepszy zestaw narzędzi dla twórcy stron. Polecam.

SWF Upload

wtorek, 5 Grudzień 2006

Jeszcze kilka dni temu z programistką próbowaliśmy rozgryźć problem uploadu na serwer, poprzez HTTP, wielu plików naraz. Dziś (na Wykopie) znalazłem Aplikację JS-Flash, która pozwala nie tylko na upload wielu plików, ale ma też wiele innych przydatnych cech. Z SWFUpload będę od teraz korzystał.

Tricki PHP

piątek, 1 Grudzień 2006

Na Blogu Programisty znalazłem smakowity kąsek dla programistów oraz amatorów PHP – Jak zoptymalizować kod PHP